Konu Sınıflaması
 
Üye Girişi
E-Posta
Şifre
 
Yayınevleri
 
Sepetim
 
E-Posta Haber Grubu
Kampanyalardan ve indirimlerden haberdar olmak için haber grubumuza kayıt olun.
E-Posta
 

Kitabımı Bireysel Bastırdım. Ne Yapabilirim?


Kitabımı kendim bastırdım. Satışa sunabilir misiniz?

Aslında, kitabınızı bir yayınevi aracılığı bastırmış olsanız, daha iyi olurdu. Bir kitabın yazar tarafından kaleme alınması; yayınevi tarafından baskıya hazırlanması, basılması ve dağıtıma verilmesi; birkaç dağıtıcı tarafından satış kanallarına sokulması komple bir süreçtir. Kitabın hedef kitelesine başarılı bir şekilde ulaşması için bütün bu süreçlerin herbirinin tek tek başarılı bir şekilde tamamlanması gerekir. Bilindiği gibi, halıhazırda yayınevlerinin bir dağıtım kanalı vardır ve yayınevleri bu kanallar aracılığıyla bastıkları kitapları satış kanallarına sokarlar.
 
Yayınevleri, genel olarak kendi markası veya logusu bulunmayan kitapları satış kanalına sokmakta zorlanırlar. Çünkü, bir ürün olan kitapların dağıtım ve satış süreci diğer sektörlere göre farklı özelliktedir. Kitaplar, büyük çoğunlukla dağıtıcılara ve kitapçılara uzun vadeli olacak şekilde gönderilir ve her zaman iade etme gibi bir durum vardır. Yani dağıtıma giden bir kitap, hiç umulmadık bir anda dağıtıcıya ve yayıncıya geri iade edilebilir. Dolayısıyla böylesi bir davranışa alışmış sektörde belirli bir marka altında yayınlanmayan kitapların dağıtılmasında zorluk yaşanır. Çünkü, yayınevi olmadan basılmış kitaplarda iade işleminin nasıl kotarılacağı biraz belirsiz olur. Bu nedenle kitaplarınızı belirli bir yayınevi markası ile yayınlamak, dağıtım ve satış süreci açısından olumludur. Ancak, yine de kitabınızı bastırmış iseniz ve kitabınızı "Türkiye'nin İnternet kitapçısı TDK" üzerinden satışa açabiliriz ve belli başlı İnternte kitapçılarına dağıtım yapabiliriz.
 
Kitaplarınızı "Türkiye'nin İnternet kitapçısı TDK" ile satış kanalına sokmak istiyorsanız, aşağıdaki yöntemlerden birisini tercih edebilirsiniz:
 
1) Beş tane kitap gönderirsiniz; satış oldukça adresinizden istenir. İstendiğinde kitabın gönderileceiği garanti altına alınmalıdır. Satışı yapılan kitapların bedeli bir sonraki ay sonunda hesabınıza aktarılır. Kitapları merkez veya şubelerimizden birine teslim etmeniz gerekmektedir; kargo ile gönderildiğinde ilk gönderme ücreti size, daha sonra aynı kitaptan sipariş verildiğinde kargo ücreti bize aittir.
 
2) Kitabınızdan belirli bir miktar gönderilir; her ayın satış miktarı bir sonraki ay sonunda hesabınıza yatırılır. Kitapları merkez veya şubelerimizden birine teslim etmeniz gerekmektedir; kargo ile gönderildiğinde ilk gönderme ücreti size, daha sonra aynı kitaptan sipariş verildiğinde kargo ücreti bize aittir.

Kendisi tarafından bastırılan eserlerin satışı veya elinizde bulunan eski eserlerin satışı sitemizden gerçekleştirilmektedir. Yeni basılmış olan eserler bandrollü olmalı ve faturalı teslim edilmesi gerekir. Eski eserler bir tutanakla teslim edilebilir.
Konferans Duyuruları
İlk 30 kitap bedava
b9/e-kitap/e-book
Üniversite Öğrencileri, Akademisyenler
b7/Bilişim-Bilgisayar Kitapları
b8/işletme-İktisat Kitapları
b6/Türkiyenin İnternet Kitapçısı
b5/Güzel Sanatlar
b3/Mühendislik-Mimarlık Kitapları
b2/Bilimsel Oyuncaklar