0

Sepetinizde 0 ürün bulunmaktadır.

Toplam
   
 
 
 
 
     

AGK V2 Ayarlı Güç Kaynağı - Elektronik Eğitim Kartı
AGK V2 Ayarlı Güç Kaynağı - Elektronik Eğitim Kartı
Kart özellikleri: Giriş gerilimi: 230 V, güç: 7 VA, 0'da +15 volt ayarlı ayar kademeleri: 0,1 V, +5 volt sabit, +15 volt sabit, 0'dan -15 volt ayarlı ayar kademeleri : 0,1 V.
  • Yazar:
  • Liste Fiyatı :
  • Ürün İndirim Oranı :% NAN
  • İndirimli Fiyatı :
    KAZANCINIZ :
  • Yayınevi :Altaş Yayıncılık
  • Stok Durumu :
Satışta
TDK Bilim stoklarında tükendi.

 

Genel amaçlı laboratuvar deneyleri için düşünülmüş, ayarlarına ve bağlantılarına doğrudan kart üzerinden ulaşılan ayarlı güç kaynağıdır. Dört ayrı besleme çıkışına sahiptir. Üzerinde dört adet potansiyometre bulunmaktadır. Bu potansiyometrelerle; bir adet 0'volttan +15 volta kadar, 0,1 voltluk kademelerle bir adet 0 volttan -15 volta kadar 0,1 voltluk kademelerle ayar yapabilen besleme gerilimleri alınabilmektedir. İki adet ayarlı besleme geriliminin birlikte kullanılmasının sebebi, yarı iletken deneylerinde karakteristik eğrileri incelenirken ihtiyaç duyulan ayarlı beslemeleri elde etmek içindir. Özellikle op-amp deneylerinde çok kuşllanıuşlı olmaktadır. Bu iki ayarlanabilir beslemenin dışında güç kaynağı bir adet sabit +15Volt ve bir adet sabit +5Volt luk beslemelere sahiptir. -15voltluk ayarlı besleme sabit tutularak, Opamp (işlemsel yükselteç) elemanının kullanıldığı devrelerde, simetrik besleme yapmak için kullanılır . Dördüncü besleme olan sabit +5Volt ise dijital devrelerin gereksinim gösterdiği beslemeyi elde etmek için kullanılır. Güç kaynağından çıkışlar yaylı klemens veya soket aracılığı ile yapılabilir. Klemens çıkışları başka bir devreye iletkenler vasıtası ile bağlanırken, firmamız tarafından yapılan diğer kartlara doğrudan soket vasıtasıyla bağlanır. Bu durumdaki bağlantıda kartların tasarımları birbirlerine tamamen uyum göstermektedir. Özel PCB kart üzerine monte edilmiş, on /off anahtarına sahiptir. PCB kartı üzerinde kullanılan transformatör özel olarak imal edilmiştir ve PCB tipi transformatördür. Gerilim ve güç özellikleri aşağıda belirtildiği gibidir.

YORUMLARSize Yorumunuzu Yazın

Bu Ürünü Nasıl Buldunuz ?

Ad Soyad:
Mail Adresiniz :
Yorum :
Güvenlik Resmi :
Lütfen resimdeki 3 karakterli yazıyı kutuya sırasıyla yazınız
Güvenlik Resmi
YORUMLARA GÖZ ATIN
Ürüne ait yorum kaydı bulunamadı!
BENZER ÜRÜNLER
% 10
CALLFIX Teknoloji Servisi - Telefonla Teknolojik Sorunlara Çözüm Desteği
10 Adet Destek Paketi, PC + MAC + GSM Uzaktan Erişim. Telefonla bilgisayar, tablet ve sayısal cihaz teknik destek hizmetleri; telefonla ve uzaktan bağlantı ile hem destek hem de yeni teknoloji eğitimi.
69.00 TL
52.63 TL+KDV