0

Sepetinizde 0 ürün bulunmaktadır.

Toplam
   
 
 
 
 
     

DGS Temel Kitap Set -Sayısal-Sözel-5 Deneme-
DGS Temel Kitap Set -Sayısal-Sözel-5 Deneme-
ISBN: 978-605-5426-48-4, Türkçe, 2011, 1072 sayfa 3 Kitap , (13.5x21,5 cm2).
  • Yazar:Komisyon-Çok Yazarlı
  • Liste Fiyatı :
  • Ürün İndirim Oranı :% NAN
  • İndirimli Fiyatı :
    KAZANCINIZ :
  • Yayınevi :Nobel Yayın Dağıtım
  • Stok Durumu :
Satış Dışı
TDK Bilim stoklarında tükendi.

 

Dikey Geçiş Sınavı (DGS), meslek yüksekokulları ile açık öğretim ön lisans programları mezunlarının lisans öğrenimine geçişlerinde ihtiyaç duydukları, rekabetin hat safhada olduğu çok seçici bir sınavdır. Sınav kısa zaman zarfında, rakiplerinden daha fazla soruyu doğru cevaplama becerisi gerektirdiğinden kendine özgü bir yapıya sahiptir. Yayınevimiz tarafından hazırlanan “DGS Seti” 3 kitaptan oluşmaktadır. Birinci kitap “Sayısal Bölüm” olup Matematik, Geometri ve Sayısal Mantık başlıklarını taşımaktadır. İkinci Kitap “Sözel Bölüm” olup Türkçe, Sözel Teknik ve Sözel Mantık başlıklarını taşımaktadır. Üçüncü Kitap ise 5 adet özgün deneme sınavına yer vermektedir. DGS Seti çıkmış sorular göz önüne alınarak hazırlanan konu anlatımı ve sınava uygun sorulardan oluşmaktadır. DGS Seti sınav formatına uygun içerik ve alternatif konu planlaması yanı sıra en önemli özelliği kapsayıcılığıdır. Çalışmanın yarısı konu anlatımına ayrılmıştır. Bu uygulama ile sınavda karşılaşılabilecek her türlü soruya cevap bulmayı sağlamak, amaçlanmıştır Konu içlerinde verilen çıkmış sorular ve çözümleriyle konu anlatımının sınav formatına uygunluğu ve adayın muhtemel soru tiplerini görmesi sağlanmıştır. Sette, çıkmış sorulara yer verilmesi sadece konu anlatımlarıyla sınırlı değildir, yan kutucuklarda ve bölüm sonlarında da çıkmış sorulara yer verilmiştir. DGS Set’te detaylı konu anlatımını pekiştirmek için çözümlü konu testleri ve tarama testleri verilmiştir. Bu testlerdeki soru çeşitlilikleri, sınavda karşınıza çıkabilecek standart olmayan yapıları doğru cevaplamanıza yardımcı olacaktır.


Sette yer alan 5 adet deneme sınavı, sınava girmeden önce hem sınavı tanımanızı hem durumunuzu görmenizi hem de eksiklerinizi belirlemenizi sağlayacaktır. Deneme sınavları DGS'ye uygun bir yapıya ve içerik bütünlüğüne sahiptir.


Sette yer alan beş adet deneme sınavı, her bölüm sonunda verilen çözümlü konu testleri ve tarama testleri, konu içerisindeki örnek sorular ve yer yer kullanılan çıkmış sorular ile DGS Set’te 2500'ün üzerinde soru bulunmaktadır.


Sınavda uygulanacak test, lisans öğrenimindeki başarıda etkili olan sayısal ve sözel içerikli akıl yürütme (muhakeme) becerilerinin ölçülmesini amaçlamaktadır. Bu amaçla ilgili olarak hazırlanacak sorular, ön lisans programlarında kazanılan bilgi ve becerileri ölçmeye yönelik olmayacaktır. Test soruları, farklı alanlardan gelen yükseköğretim kurumu mezunlarının cevaplayabilecekleri nitelikte olacaktır.
Tüm bu özellikleriyle DGS Set, sınava hazırlanmada en büyük yardımcınız olacaktır.

 

YORUMLARSize Yorumunuzu Yazın

Bu Ürünü Nasıl Buldunuz ?

YORUMLARA GÖZ ATIN
BENZER ÜRÜNLER
% 15
2019 DGS Türkiye Geneli Deneme (1.2.3) 3 lü Deneme Seti Pegem Yayınları
ISBN: 978-605-241-688-4, Türkçe, Nisan 2019, 160 Sayfa (19x27 cm), kitap kapağı
32.50 TL
27.63 TL+KDV