0

Sepetinizde 0 ürün bulunmaktadır.

Toplam
0,00
   
 
 
 
 
     

Kitap Yazdım. Hangi Yayınevi Basabilir?

 

Kitabım için Yayınevi Arıyorum


Ülkemizde saygın, nitelikli ve güvenilir yüzlerce yayınevi vardır. Her yayınevi kendi çizgisine ve kendi hedef kitlesine uygun özgün veya çeviri eserleri ciddi şekilde değerlendirmektedir. Yayınevi için de yeni bir kitap en önemli çıkış noktalarından birisidir ve yayınevinin ana amacıdır.

Yayınevleri genel olarak edebiyat, politika, dini, kişisel gelişim, akademik (üniversite kitapları)  gibi belirli alanlara odaklanmıştır, denilebilir. Örneğin bir yayınevi ağırlıklı olarak edebiyat kitapları basarken, başka bir yayınevi akademik, bir diğeri sınav kitaplarına odaklanmıştır. Dolayısıyla yeni hazırlanan bir eserin önemsenmesi için herşeyden önce uygun bir yayınevine önerilmesi gerekir. Bu amaçla "Türkiye'nin İnternet kitapçısı TDK (Türkçe Ders Kitapları)", siz yazarlara yayınevi seçme ve yeni eserinizi yayınevlerine iletme konusunda yardımcı olmaya çalışmaktadır. 

 

Unutmayın! "Özgün bir eser, ancak yerinde değer bulur!", aynı "taş yerinde ağırdır" atasözümüz gibi... Eğer, özgün bir eserinize yayınevi arıyorsanız eserininizi tanıtıcı bilgiyi gönderin, size yardımcı olalım:

 

Eserin olası adı:
 

Eserin anahtar sözcükleri:
 

Eseri tanıtıcı bir sayfalık yazı:
 

Eserin hedef kitlesi:
 

Yazarın kısa özgeçmişi:

 

Unutmayın! "Taş yerinde ağırdır." Doğru yayınevini bulmak hem eserin fazla uzamadan basılmasını hem de hak ettiği kıymeti bulmasını sağlar. Bu hizmeti istemeden önce lütfen sistemimize üye olunuz.