0

Sepetinizde 0 ürün bulunmaktadır.

Toplam
0,00
   
 
 
 
 
     

İtinalı Paketleme ve Kargolama


 TDK Bilim ~ Paketleme, Kargo ve Teslimat Süreci  

 

Paketleme: Siparişi içeren kitap veya diğer ürünlerin paketlenmesi, ilgili ürünü taşıma sırasında koruyacak ve ona zarar vermeyecek şekilde özenle yapılmaktadır. Bu amaçla ürüne ve miktarına göre özel hazırlanmış koli, baloncuk, havalı poşet veya havalı zarf kullanılmaktadır. Paketlerin üzerine alıcı adresi etikenlenerek yapıştırılmaktadır. Siparişe ait faturanın aslı paket içerisine, bir kopyası da paket dışına eklenmektedir.

 

Kargo firması: Türkiye'nin İnternet kitapçısı TDK, sipariş paketlerini ülkemizin yaygın dağıtım ağı olan "Sürat Kargo" ya da "MNG Kargo" ile göndermektedir. Ancak az da olsa ulaşılmayan yerlere ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'ne "PTT Kargo" ile ücret alıcı şeklinde gönderilmektedir. Teslim bölgesine göre hangisi daha hızlı ulaşacaksa o kargo tercih edilebilmektedir.

 

Kargo bedeli: Kargo ücreti her paket için büyüklüğüne bakılmaksızın sabit olup Türkiye'nin her yerine KDV dahil 49.99 TL'dir. 1 tane kitap da 100 tane kitap da aynı ücretle gönderilmektedir.

 

Teslimat: Siparişleriniz çoğunlukla İstanbul merkez depodan hazırlanır ve gönderilir; zaman zaman kitapların okuyucuya ulaşmasını hızlandırmak amacıyla Ankara depomuzdan da gönderimler yapılır. İstanbul'a yakın sayılabilecek (< 300-400 Km) yerlerden yapılan siparişler 1-3 iş günü (Ekim ve Mart aylarında 2-4 işgünü) içerisinde, uzak sayılabilecek (> 500 Km) yerlere 2-4 günü (Ekim ve Mart aylarında 3-5 işgünü) içerisinde teslim edilir. Dikkat ederseniz bu süre paketleme değil paketleme dahil teslim süreleridir. Kitap tesliminde, zaman zaman satın alınan kitabın yeni baskısı çıkacak (ön sipariş) ise teslim süresi kitabın basım tarihine kadar uzayabilir. Genel olarak, Türkiye'nin İnternet Kitapçısı TDK Bilim saat 16:00'ya kadar olan siparişleri aynı gün kargoya vermektedir; geçtiğimiz yıllarda aynı gün kargoya vermek oranı %86, ertesin gün dahil kargoya verme oranı %92'tür. Bu oran Türkiye koşullarında oldukça yüksek bir başarıyı göstermektedir.

 

Paketi kabul etme: Kargo firması tarafından paket teslim edilirken paket dikkatli bir şekilde kontrol edilmelidir. Bu amaçla, olmaz ama, teslimat sırasında hasarlı olabilecek paketleri ya kabul etmeyiniz ya da kargo elamanı yanında açarak ürünleri inceleyiniz. Ayrıca hasarı kargo kabul formuna yazdırınız. Sonucu lütfen tarafımıza bildiriniz; en kısa sürede çözüme kavuşturulacaktır.

Memnuniyet: Sayın okuyucumuz siparişleriniz paketlenmesi ve kargo ulaşımı konusunda memnun kalmış iseniz, bu memnunyetinizi lütfen eşinize-dostunuza, şikayetçi olduğunuz bir durum var ise, lütfen bize bildiriniz; hemen değerlendirmeye alalım ve okuyucu memnuniyeti arttırıcı faliyetlerimize ekleyelim.

Ülkemizde herşeyin daha da güzel olması dileğiyle, siz sayın okuyucularımızın ve iş ortaklarımızın  siparişlerinizi bekleriz.İletişim:

e-Posta:


[email protected]                                (Okuyucu Hizmetleri)
[email protected]      (Yayıncı Yeni Kitap Bilgisi)
[email protected]            (Yayıncı Satış Pazarlama)

Tel: (+9) 0 212 527 52 96