0

Sepetinizde 0 ürün bulunmaktadır.

Toplam
   
 
 
 
 
     

Faturalanma ve KDV Oranları


Faturalama ve KDV Oranı


İnternet kitapçısı TDK siparişlerinizi gönderirken alış-verişinizle ilgili faturayı ürünlerle beraber göndermektedir. Eğer, alış-veriniz kargo düzenlemesi gerektirmeyen yalnızca  e-Makale veya e-Kitap gibi elektronik ortam ürünleri ise ilgili faturanız adresinize normal posta ile gönderilmektedir; eğer böylesi alış-verinizde ilgili fatura elinize ulaşmaz ise belirtiğiniz bir faks numarasına faturanın bir örneği, ayrıca, gönderilebilir. 

 Ürünlerin KDV Oranı

 

İnternet kitapçısı TDK veritabanında bulunan ürünlerin KDV'si yasa gereği farklı farklıdır. Bu durum aşağıdaki gibi özetlenmiştir:

 

Kitap --->  % 8

Dergi --->  % 1

e-Makale, e-Kitap --->  % 18

Eğitim gereçleri --->  %18Fatura kesilirken alış-veriş sırasında sizin verdiğiniz bilgilere göre (adres, veri dairesi/no veya TC kimlik numarası) düzenlenir. Eğer fatura kişisel olacaksa "TC kimlik numarası", şirket ve kurum ise "vergi numarası" ve "vergi no" belirtilmelidir.

 

Lütfen, elinize geçen faturayı kontrol ediniz; faturalı alış-veriş hem bir ticari zorunluluktur hem de kurumlar ve bireyler için olması gereken etik bir davranıştır.