0

Sepetinizde 0 ürün bulunmaktadır.

Toplam
   
 
 
 
 
     

e-makale

 

e-Belge Sistemi

 

İnternet kitapçısı TDK, e-belge sistemi üzerine çalışmalarını sürdürmektedir. Bu kapsamda e-makale, e-Kitap ve e-Katalog adı altında sınıflamaya gidilmiştir.

 

 

e-Makale

 

İlk aşamada konferans kitaplarında, periyodik dergilerde ve makale türü içeriği olan ansiklopedilerde yayınlanan çalışmaları (bildiri veya makaleleri) "e-makale" adı altında arşivelemekte ve siz okuyucularına sunmaktadır.

 

 

 

e-Kitap

 

e-Belge Sistemi'nin en önemli unsuru e-Kitap çalışmalarıdır. e-Kitap diğer elektronik belgelerden farklı bir yapıya sahiptir; biliyoruz ki bir kitabı doğrudan elektronik ortamda yayınlamak e-kitap değildir. Bir ürünün e-Kitap olabilmesi için yazar, yayınevi, dağıtıcı ve satıcı unsurlarının gözönüne alındığı, FSEK kapsamında hakların korunduğu bir eser olmalıdır.

 

İnternet kitapçısı TDK, uzun bir süredir e-Kitap sistemi üzerine araştırma ve geliştirme faaliyeti içerisindedir. Bu amaçla, içerisinde yazar, yayınevi, dağıtıcı ve satıcıyı gözönüne alan bir otomasyon sistemi sonlanmak üzeredir. e-Kitap sistemi içerisinde en önemli unsurlardan birisi de e-Bandrol sistemidir. İnternet kitapçısı TDK, kendi Ar-Ge'sinde geliştirmiş olduğu e-Bandrol sistemi de e-Kitap çalışmalarında önemli bir yere sahip olacaktır.

 

Siz de eserlerinizle e-Kitap çalışmalarına destek verebilirsiniz.  Eserlerinizi hem k-Kitap (kağıt-Kitap) hem de e-Kitap (elektronik Kitap) olarak yayınlayıp geniş bir okuyucu kitlesine sunabilir ve satışları kontrol edebilir.

 

e-Kitap çalışmalarına eserleriyle katılıp destek veren siz yazarlarımıza 2010 sonbaharında (Ekim 2010) eğitim verilecektir; eğitimin kapsamı e-Kitap hazırlama sürecie-Kitap hazırlama araçları ve İnternet kitapçısı TDK'nın evrensel ölçekte geliştirmiş olduğu e-Kitap sistemi yeteneklerinin anlatması ve öğretilmesi üzerine olacaktır. 

 

Türkiye'nin ve dünyanın en özgün ve tüm unsurların (yazar, yayıncı ve dağıtıcı) haklarını gözetleyen e-Kitap sistemine  siz de katılın, siz de kazanın!

 

 

 

e-Katalog

 

e-Katalog sistemi siz okuyuculara İnternet kitapçısı TDK'nın veritabanında kitapları bulunan yayınevlerinin kataloglarını sunmaktadır. Bu amaçla yayınevleri hazırladıkları e-Kataloglarını buradan tüm okuyuculara sunabilirler.