0

Sepetinizde 0 ürün bulunmaktadır.

Toplam
   
 
 
 
 
     

AVR Prog/DEKA - AVR Deneme Kartları
AVR Prog/DEKA - AVR Deneme Kartları
ATMEL AVR programlama ve deneme kartı, seri port bağlantı kablosu, CD, kullanma kılavuzu.
  • Yazar:
  • Liste Fiyatı :
  • Ürün İndirim Oranı :% NAN
  • İndirimli Fiyatı :
    KAZANCINIZ :
  • Yayınevi :Altaş Yayıncılık
  • Stok Durumu :
Satışta
TDK Bilim stoklarında tükendi.

 

AVR PROG/DEKA ÖZELLİKLERİ


ATMEL AVR Programlama ve Deneme kartı, piyasada en yaygın kullanılan 20 pinli AT90S2313 entegresi baz alınarak hazırlanmıştır. Bu entegrenin yanı sıra AT90S1200, 1200A, 1200B, 1200C ve ATtiny2313, ATtiny2313L gibi pin uyumlu entegreleri de deneyebilirsiniz.
Bu kart AVR mikro denetleyicilerini yeni öğrenmeye başlayanlara yönelik hazırlanmasına rağmen ileri seviyedeki kullanıcılara da hitap etmektedir.
AT90S2313 entegresinin donanımsal olarak bütün özelliklerini deneme imkanı sunulmuştur.
Kartın en büyük avantajlarından biri de içerisinde programlama devresini barındırmasıdır. Bu sayede programladığınız entegreyi aynı kart üzerinde deneyebilirsiniz.
Programlama ara yüzü olarak IC-Prog veya PonyProg2000 kullanılabilir.
Seri portu olan bütün bilgisayarlarda sorunsuz programlama yapılabilir. USB’den RS232’ye çeviriciler ile USB portundan programlama da yapılabilir.
Kartın çalışması için 7-14 volt arası bir gerilime sahip, güç kaynağına ihtiyacınız vardır. Önerilen gerilim 9 volttur. Bu gerilimi 9 voltluk pillerle de sağlayabilirsiniz.

 


AVR PROG/DEKA ELEMANLARI


1. 8 adet LED. B potuna binary sıralı bağlanmıştır. Data görüntüleme, binary saycı, LED uygulamaları, zamanlama uygulamaları, sayıcı uygulamaları gibi bir sürü programda bu LED’ler kullanılır. LED’ler High aktif bağlıdır.
2. 2 ‘li 7 segment display. 0-9, 0-99, 0-FF gibi ileri sayıcı yada FF-0, 99-0, 9-0 şeklinde geri sayıcı uygulamaları yapabilirsiniz. Displaylerde tarama nasıl yapılır? Displayler mikro denetleyiciye nasıl bağlanır? Bunları öğrenebilirsiniz.
3. LCD kullanarak bir çok uygulama yapmak mümkündür. Kartınız ile yapabileceğiniz uygulamarın bazıları şunlardır. Alarmlı Saat projesi, kronometre , LCD’li kayan yazı, bilgisayardan gönderilen yazıyı LCD’de görüntüleme, RF ile gönderilen datayı LCD’de görüntüleme veya TV kumandası ile LCD’ye yazı yazdırabilirsiniz.
4. 1 adet IR (kızıl ötesi) LED. Kızıl ötesi haberleşme uygulamaları için verici olarak kullanılır.
5. 1 adet IR alıcı. 38 KHz frekans bandındaki sinyalleri demodüle ederek AVR mikro denetleyiciye iletir.
6. RF verici için soketler: 4 pili RF verici modülü yerleştirebileceğiniz kaliteli soket ve gerekli devre kartın üzerine montajlıdır. Yapmanız gereken iş RF modülü bu sokete yerleştirip program yazmaktır.
7. RF alıcı için soketler: RF vericide olduğu gibi, 8 pinli RF alıcı modülünü de yerleştirebileceğiniz soketler yer almaktadır. RF vericiden gelen modüleli sinyalleri demodüle ederek AVR’ye uygular.
8. 20 pinli entegre soketi. Bu sokete deneme yapacağınız AVR mikro denetleyicisi yerleştirilir.
9. 20 pin preciscion soketler. Programladığınız entegrenin bütün pinleri bu soketlerle dışarı taşınabilir. Kendi tasarlayacağınız özel projeler için kullanabilirsiniz.
10. 10 adet buton. Bu butonlardan 7 tanesi AT90S2313’ün D portuna bağlıdır. D portundan dijital giriş yapmak için kullanılır. Low aktif çalışır. Butonların 1 tanesi reset butonudur. Geriye kalan 2 butonda XTAL2, XTAL1 girişlerine bağlanmıştır. ATtiny 2313 gibi gelişmiş entegrelerde RESET/PA2, XTAL2/PA1, XTAL1/PA0 şeklinde programlanabilir. A portundan dijital giriş yamak için kartın sol bölümünde bulunan bu üç buton kullanılır. Low aktif çalışırlar.
11. Ses uygulamaları yapabilmek için (alarm, siren, DTMF, zil… vb.) buzzer elemanı yerleştirilmiştir. Pwm sinyali üretmek koşuluyla değişik tonda ses üretebilirsiniz.
12. I2C eeprom soketi : harici eeprom kullanımını öğrenebilmeniz için 24cXX serisi eepromları yerleştirebileceğiniz soket yerleştirilmiştir. Yapmanız gereken iş kullanacağınız eepromu bu sokete yerleştirmek ve programınızı yazmak olacaktır.
13. USART protokolü: USART modülü ile bilgisayarınızı terminaline yazı yazdırabilirsiniz. Terminali kullanarak kartınızda bulunan LCD’ye yazı yazdırabilirsiniz. AVR ProgDeka ile seri haberleşme uygulamalarının bir çoğu yapılabilir. Seri haberleşme pinlerinden TXD, RXD, CTS, RTS ve DTR pinlerinin özellikleri eksiksiz test edilebilir.
14. 4 MHz kristal osilatör: AVR PROG DEKA piyasada en çok kullanılan 4 MHz kristal osilatör ile çalışmaktadır.

YORUMLARSize Yorumunuzu Yazın

Bu Ürünü Nasıl Buldunuz ?

Ad Soyad:
Mail Adresiniz :
Yorum :
Güvenlik Resmi :
Lütfen resimdeki 3 karakterli yazıyı kutuya sırasıyla yazınız
Güvenlik Resmi
YORUMLARA GÖZ ATIN
Ürüne ait yorum kaydı bulunamadı!
BENZER ÜRÜNLER
% 10
CALLFIX Teknoloji Servisi - Telefonla Teknolojik Sorunlara Çözüm Desteği
10 Adet Destek Paketi, PC + MAC + GSM Uzaktan Erişim. Telefonla bilgisayar, tablet ve sayısal cihaz teknik destek hizmetleri; telefonla ve uzaktan bağlantı ile hem destek hem de yeni teknoloji eğitimi.
69.00 TL
52.63 TL+KDV