0

Sepetinizde 0 ürün bulunmaktadır.

Toplam
   
 
 
 
 
     

Asansör Tekniği Elektrikli Cilt 1
Asansör Tekniği Elektrikli Cilt 1
ISBN: 978-975-5112-91-6, Türkçe, 2006, 326 sayfa, (19x27 cm2), 1. hamur kağıt.
  • Yazar:İbrahim G. KAN
  • Liste Fiyatı : 45.00 TL
  • 38.25 TL
  • Ürün İndirim Oranı :% 15
  • İndirimli Fiyatı :38.25 TL
    KAZANCINIZ :
  • Yayınevi :Birsen Yayınevi
  • Stok Durumu :
Satışta
Adet

Asansörler, Uygarlığın, İnsanlık himsetine sunduğu, iş görümüdür. Asansör tesisatları, yaşamımıza uyan, zamanla gelişen, daha teknik ve çok işlevli, konforlu hale dönüşmektedir. Asansörler hakkında, gerekli olan teknik bilgileri edinebilmemiz için, bu tip kitaplara ihtiyaç görüldüğü açıktır. Ancak bu konuda kitapların azlığı dikkat çekicidir.

Bu yüzden, dökümaı şeklinde, çok resimli ve çözümlü problemli hazırladığımız kitabın hacimli ve sıkıcı olmaması için böyle bir tip yazınım yoluna geçilmiştir.

Teni görünüm ve anlam tertibinde çizilen kitapta, Asansörlerin genellikleri, değişik yönden »lamla, trafik hesapları, fiziksel, yeni dönüşümleri, toplam randımanların hesapları ve makinaların geçici rejimi, çelik halatlar, raylar ve flambajda karşılaştırılmalı hesaplan, kısa fakat geniş çerçevede araştırmaları verilmektedir. Burada aynı zamanda en basit haliyle, montaj-takım-işçilik ve detayları da, ele alınmaktadır.

Yazınımızı şu dört ana temel bağlamaktayım :

1 - Asansör ve yan parça imalatçıları; 300 dolaylarındaki, parça, imalatçılarının, çeşitli ülkelerdeki, zamanla gelişen, teknolojisi.

2- Asansörlerin imalatta ve çalışırken denetimleri : Ülkemizde, Yasal olarak, Bayındırlık, Sanayi ve Teknoloji, Enerji, Milli Eğitim, ile diğer yetkili Bakanlıklarla, Standartlar Enstitüsü, Mahalli İdareler, Belediyeler, bu grupta yer almakta olup, İnşaat, Mimar, Makine, Elektrik, Metallürji v.d. Mühendisleri ve Odalarıyla, diğer Asansör tesisleri ile ilgili Serbest Meslek Sanayi ve Ticaret, Birlik Odalarının katkıları çok önemli ve çok büyüktür.

3- Asansör Yüklenimcileri (Müteahhitler) : Müteahhitler, İmalatçıların, kontrollerin, Bina ve Sorumlularının gereksinimleri, Şartnameleri, fenni tüzük, yönetmelikleriyle, karşılaşarak, bunlara en uygun, teknik ve ekonomik çözümleri, sorumlulukları altında, her çevreye, hizmet verirler.

4- Yapı Sahip ve Sorumluları; İstenimciler, binaların fonksiyonel durumları, Mimari ihtiyaç ve güzellikleri, en ekonomik çözüm, konfor, emniyet, son gelişim, yüksek teknoloji, uzun ömür, sistematik devamlı bakım-onarım hizmetlerini haklı olarak bekler ve yaptırırlar.
Göz önüne aldığım, bu özellikler altında, Asansör Teknolojisini, olabildiğince, Mal sahiplerine, Yöneticilere, Asansörlerin yapım, bakım, onarım v.d hisnetlerinde bulunan tüm, Yardımcı, Montör, Teknisyen, Tekniker, Mimar, Mühendis ve Yasal Denetim ve Denetleyicilere, İmalatta bulunanlara ve öğrencilere sunmaya çalıştım,

Otuz yılı aşan, Mühendislik çalışmalarımdan edindiğim ve çeşitli kaynaklardan gelen bilgiler açısından, bu çalışman uzun süre aldı. Ancak ibret ve acı verici, asansör kaza haberlerini, gazete kupürleriyle ilave etmeyi uygun gördüm.

Senelerce, saatlerce devamlı hizmet veren asansörler, İmalat, Montaj, İşletme, Bakım, Onarım eksildiği, kusur, yanlışlığını hiç bir zaman af etmez Bu sebeplerle, Asansör tesisleri, komple, dörtdörtlük olması zorunlu olup, tesisatının ilk yapımında, hatalı, eksik ve ucuz yollara kaçılmamalıdır. Emniyet ve Ömür yönünden- çok özen, itina gösterilmelidir.

Kitapta, olabilecek, gözden kaçan, çok kıymetli kitap ve dokümanından aktarılan resim, bilgilerin, hatalarından, tenkit ve yapıcı katkılara her zaman amadeyim.

Tek düze inmemek, tarafsız olabilmek çabasıyla, hesaplarda, konstrüksiyonlarda, çok çeşitli kaynakların, resim, bilgi ile sistematiklerinden, faydalanılmıştır.
Türkiye İş Bankası - Maximum Kart
TAKSİT TUTAR TOPLAM TUTAR
2 3 4
19.13 TL 38 TL
12.75 TL 38 TL
9.56 TL 38 TL
YORUMLARSize Yorumunuzu Yazın

Bu Ürünü Nasıl Buldunuz ?

Ad Soyad:
Mail Adresiniz :
Yorum :
Güvenlik Resmi :
Lütfen resimdeki 3 karakterli yazıyı kutuya sırasıyla yazınız
Güvenlik Resmi
YORUMLARA GÖZ ATIN
Ürüne ait yorum kaydı bulunamadı!
BENZER ÜRÜNLER
% 15
Çubuk Sonlu Elemanlar
ISBN: 978-975-5115-37-5, Türkçe, 1. basım, 2010, 291 sayfa, (16x24 cm2), 1. hamur kağıt.
60.00 TL
51.00 TL+KDV
% 15
Çözümlü Çubuk Sonlu Eleman Problemleri
ISBN: 978-1111-137-83-0, Türkçe, 2010, 234 sayfa, (16x24 cm2), 1. hamur kağıt.
50.00 TL
42.50 TL+KDV
% 5
İçten Yanmalı Motorlar
ISBN: 978-605-133-191-1,Türkçe, 2012, 238 sayfa, (16x23,5 cm2), 1. hamur kağıt.
25.00 TL
23.80 TL+KDV