0

Sepetinizde 0 ürün bulunmaktadır.

Toplam
   
 
 
 
 
     

3ds Max 2008 İle Görselleştirme
3ds Max 2008 İle Görselleştirme
3ds Max 2008 İle Görselleştirme
  • Yazar:Emrah ÇELİK
  • Liste Fiyatı :
  • Ürün İndirim Oranı :% NAN
  • İndirimli Fiyatı :
    KAZANCINIZ :
  • Yayınevi :Değişim Yayınları
  • Stok Durumu :
Satış Dışı
TDK Bilim stoklarında tükendi.

 

Malzeme Editörü ile cam, metal, krom, ahşap, plastik, ayna ve parlak yüzeyler hazırlayarak görsejleştirmelerinize gerçekçilik katın...

Mimari görselleştirme yapan kullancılar için özel 3ds Max eklentileri; Projelerinize kolayca param-etrik ağaç, pencere, kapı, merdiven, duvar v.b objeleri ekleyin.3ds Max ile AutoCad arasında dosya alışverişi ile tasarımlarınıza fıız katın...

Adım adım uygulamalar ile konu anlatımları, yeni özellikler ve pratik teknikler...

Dış ve İç Mekan Aydınlatma, hacimsel sis ve optik lens efektleri...

Kamera Animasyonları ve teknikleri İle" görselleştirdiğiniz mekanlar içinde gezerek, videolarını hazırlayın...

Resimleri ve grafikleri, uzun açıklamalardan fazla kullanan bu görsel 3ds Max başvuru kılavuzu ile hızlı ve sıkılmadan adım adım öğrenin.

 

“3ds Max 2008 ile Görselleştirme” Kitabı ile Gelenler?

3ds Max 2008 ile Görselleştirme Kitabı, Ocak 2005’de çıkan binlerce okuyucusuna 3ds Max’i sıkılmadan öğreten, çok sevilen 3ds Max 7 ile Görselleştirme kitabının güncellenmiş ve geliştirilmiş halidir. 3ds Max’e yeni baslayan ve programi en guncel ve yeni ozellikleri ile öğrenmek istiyenler için yegane kaynaktır.

Burada tekrar edelim ki ‘kitabımızı geliştirmede bizi motive eden değerli okuyucularımıza gönderdikleri yüzlerce teşekkür ve tebrik mesajı için’ teşekkürü bir borç biliriz. Bir önceki kitapta olduğu gibi, sizlere gelişen yazılım teknolojisinin getirdiği yenilikleri ulaştırmaya devam ediyoruz. Bu kitabımızda okuyucularımız, 3ds Max 7 ile Görselleştirme kitabı ile 3ds Max 2008 Görselleştirme kitabi arasında 195 sayfa yeni bilgi ile "3ds Max 2008'in görselleştirme ve tasarım yönüne bakan yeni özelliklerini" ve daha önce değinmediğimiz konular ve yeni uygulamaları bulabilirler.

3ds Max 9 ile 3ds Max 2008 (3ds Max 10) arasındaki en büyük fark değişen yeni yazılımı ve donanım teknolojileri ile beraber ‘3ds Max 2008’in yeni 64 bit teknoloji ve Microsoft Windows Vista ile uyumudur. Bu yeni versiyonun bu kadar kısa süre içinde çıkmasının en önemli amacının da bu olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz.

Bunun dışında değindiğimiz, Viewport çalışma ekranında gölge ön izleme, import seçeneklerindeki gelişme, ‘Elit Poly araçlarındaki bazı değişiklikler ve Mental Ray güncellemeleridir. Bunun dışında içeriği geliştirmek maksadı ile eklediğimiz, Edit poly ve Işıklar ile ilgili yeni uygulamalar ve Phometric Lights bölümlerini de kitabimizin öne çıkan yeni özellikleri olarak sıralayabiliriz

Bu güncellemeler ile beraber, kitabin içeriği 3ds Max 2008 ara yüzünde, değişen yerlere göre yeniden düzenlenmiş, eski sürümlerinde olan araçların (Edit Poly, Import, Select By Name v.b.) ara yüzlerinde değişen veya eklenen yeni parametrelere de ayrıca değinilmiştir. Bahsettiğimiz programın güncel sürümüne ait araçların dışında kalan yerleri, programın önceki, 3ds Max 5 üstü sürümlerine sahip kullanıcılar da rahatlıkla takip edebilir, uygulayabilir ve programın kullandıkları sürümü üzerinde iyi bir seviyeye gelebilirler.

Kitabin içeriği içinde yeni eklenen özellikleri ve güncellemeler, dikkatinizi çekmesi amacıyla çeşitli ikonlar ve notlar ile ayrıca belirtilmiştir. Ayrıca, eski okuyucularımız içerik içinde yeni eklenen konuları sayfa numaraları yanındaki ikon kitap yardımıyla kitap içinde kolaylıkla bulabilir.

 

Autodesk 3DS MAX
Günümüz üç boyutlu görselleştirme yazılım paketleri içinde en çok kullanıcıya sahip 3 boyutlu modelleme, kaplama, aydınlatma ve animasyon yazılımı olan 3ds Max mimari görselleştirme, bilgisayar oyunları, Sinema ile TV için görsel efektler ve daha birçok alanlarda kullanılmaktadır. Mimarisinin gelişmeye açık olması, nesne tabanlı çalışması, kolay öğrenilebilir bir kullanıcı ara yüzüne sahip olması nedeniyle, ilk versiyon çıktığı 1995 yılından günümüze kullanıcılarını memnun eden bir gelişme ivmesi ile bir çok teknoloji ödülü almış ve bu yazılım saydığımız tüm sektörlerde dünyanın her tarafında yüz binlerce kullanıcı tarafından kullanılır hale gelmiştir. Kitabimiz genel konsept itibarı ile programın güncel olan 3ds Max 2008 sürümünün ara yüzüne göre programı anlatmaktadır. Temelde aynı prensipler ve çok farklılık göstermeyen bir ara yüz kurulu olan 3ds Max 5 ve üstü sürümüne sahip kullanıcılar da, kitabın yeni sürüme ait özellikler dışında kalan yerleri rahatlıkla takip edebilir.

 

Kitabın İçeriği

Bu kitabı 3ds Max programını yukarıda bahsettiğimiz alanlarda çalışan, eğitim alan veya veren mimar, oyun tasarımcıları, grafikerler, öğrenciler, öğretmenler için yazdım. Yıllardır kurumsal ve özel verdiğim eğitimler içinde edindiğim tecrübeleri kitabımızın içeriğine tümüyle yansıtmaya çalıştım. Dolayısıyla bu tecrübelerden yola çıkarak 3ds Max programını ilk öğrenen bir kullanıcının takılabileceği yerlere özellikle değindim. Kitabın içindeki içerik ve konu anlatımları 3ds Max’in genel iş akışına göre sıralandı. Temel Bilgiler, Çizim ile Modelleme, Kaplama, Aydınlatma ile Kamera, Animasyon ile Render (iş çıkışı) olmak üzere 5 kısımdan oluşan bu içerik planında yer alan bölümler içindeki konular 3ds Max konusunda hiçbir bilgisi olmayan kullanıcıların anlayacağı görsel ve yormayan anlaşılır bir üslup ile adım adım anlatıldı. Konu anlatımlarını desteklemek için binlerce 3ds Max ekran görüntüsü ve grafikler kullanıldı. Kitabı yazarken oluşturduğum bu içerik bir mimar, oyun tasarımcısı veya grafiker, daha doğrusu bu programı tüm alanlarda kullanmak isteyen kullanıcılar için ortak ve bilinmesi gereken konulardır. Dolayısıyla kitap, bu konu içeriği ile, tüm 3ds Max kullanıcıları için bir başvuru kitabı özelliğini edinmiştir.

 

Bu Kitap Kimler İçin

Kitabımız içerik tasarımı itibari ile 3ds Max programı konusunda hiçbir bilgisi olmayan kullanıcılar için yazıldı. 3ds Max programını bilen kullanıcılar da kitabın içerisinde bilmedikleri modelleme araçlarını, aydınlatma, kaplama ile ilgili birçok püf noktaları, 3ds Max 8, 9 ve 2008 sürümünün görselleştirme ve tasarıma bakan yeni eklentilerini ve pratik çalışma yöntemlerini bulacaklardır.

 

Mimari Görselleştirme ve AutoCad Senkronizasyonu

3ds Max ülkemizde genel itibari ile mimari görselleştirme alanında çok kullanılmaktadır. Bu kitabı yazmamda beni teşvik eden öğrenci arkadaşlarında çoğunluğunun mimarlardan oluşması nedeniyle, kitabi yazarken bu hususu dikkate almamak olmaz diye düşündüm. Kitabımızı okuyacak bir mimar, aradığı örnekleri, görselleştirme yaparken ihtiyaç duyacağı 3ds Max araçlarını ve çalışma prensiplerini rahatlıkla bulacaktır. Kitabın sonunda bir mekânı baştan sona modelleyerek, ışık ve kaplama ile daha gerçekçi gösterebilecek uygulamaları ve konuları bulacaksınız.

3ds Max son sürümlerinde, özellikle görselleştirme yapan kullanıcıların proje aşamasında işini büyük ölçüde kolaylaştıran bazı eklentiler sunar. AEC-Extended, Windows ve Doors denilen bu eklentiler içinde gelen parametrik ağaç, pencere, kapı, duvar v.b. gibi objeleri bir tıklama ile sahnemize ekleyebiliriz. Özellikle piyasada yer alan diğer 3ds Max kitaplarında görmediğim, bu eklentilere ait bilgilere, özellikle detaylı bir şekilde değindim.

Görselleştirme yapan birçok kullanıcının kullandığı AutoCad yazılımının 3ds Max ile nasıl kullandığı merak konusudur. Bu kitapta ayrıca AutoCad çizimlerini 3ds Max ortamına taşımayı ve bununla ilgili dikkat edilmesi gerekenleri, File Link Manager gibi araçları, uygulamaları ile bulacaksınız. Bu içerik eklentileri yönüyle de kitabımızın özellikle ülkemizdeki mimarlar için iyi bir kaynak olma özelliği kazandığına inanıyorum.

 

Uygulamalar

Kitabımızdaki konu anlatımları içinde ve sonunda, öğrendiklerinizi pekiştirecek uygulamalar ekledim. Bu özel uygulamaları, bölümleri atlamadan yapmanız çok önemlidir. Kitap içinde geçen benim hazırladığım bu çalışma dosyalarını açarak inceleyebiliriz. Ayrıca kitabın siyah-beyaz basılmasıyla doğabilecek dezavantajları gidermek için kitap içinde geçen ve özellikle gerekli olan ekran görüntülerine ait renk resimleri CD içinde bulabilirsiniz.

 

Video Dersleri
Kitap ile beraber gelen CD içerisinde, kitap içinde adım adım anlatılan bazı uygulamaların video anlatımlarını da bulabilirsiniz. Bu videoları izleyerek uygulamalar içerisinde takıldığınız noktaları daha iyi kavrayabilirsiniz. Bu videoları izlerken kitap içinde uygulamanın dışında faydalı gördüğüm birçok noktaya da değindim. Bu açıdan bu video dersleri sizin programı öğrenmenizi kolaylaştıracak ve hızlandıracaktır.

 

İÇİNDEKİLER

KISIM 1: 3ds MAX 9 ARAYÜZ VE TEMEL BİLGİLER

Bölüm 1: 3ds Max Ara yüzüne Genel Bakış
3ds Max 9 Ara yüzü (Interface)
Menüler Üzerinde Özel Kontroller
Customize Menüsü
File Menüsü
Yeni Bir Sahne Açma: File Menüsü: New ve Reset
Merge
Export
Import
Yedekleme (Auto Backup)
Units Setup (Ölçü Birimi Ayarı)
Çalışma Ekranları
Farklı Çalışma Ekranı Şablonları
Farklı Görüntüleme Çeşitleri
Çalışma Ekranı Kontrol Araçları (Viewport Controls)
Çalışma Ekranında Kullanabileceğimiz Özellikler ve Kısa yollar

Bölüm 2: Temel Bilgiler

Standard ve Extended geometrik Objeleri çizme ve değiştirme İşlemleri
Objeler Nasıl Çizilir
Objeleri çizdikten sonra parametrelerini değiştirme
Grid (Izgara) ve Koordinat Sistemi?
Autogrid özelliğini kullanarak çizim yapma Standard ve Extentend Primitives Menüler
Name And Color (İsim ve Renk)
Creation Method (Çizim Methodu)
Keyboard Entry (Klavye Girişi-Klavye ile çizim yazmak için)
Diğer Standard Objeler
Seçim Araçları ve Teknikleri
Bölgesel Seçim ve Araçları (Reglon Select)
Listeden isme Göre Seçim Yapma (Select By Name)
Seçimi Filitreleme/Selection Fitler Menüsü
Seçim Seti Yapma (Selection Set)
Grup Yapma (Group Menüsü)
Display Panel Hide ve Freeze
Objeleri Gizleme ve Dondurma İşlemleri
Isolate Selection
Tramsform Araçları
Taşıma, Döndürme ve Ölçeklendirme
Referans Koordinat Sistemi
Local Koordinat Sistem
Objelerin Merkezini Değiştirme (Transfrom Coordinate Center)
Objelerin Merkezlerini Değiştirme (Pivot Point)
Snap Tools (Yakalama Araçları)
Uygulama, Move, Rotate ve Scale ile Objeleri düzenleme)
Hizalama Araçları (Align Tools)
Align (Hizalama)
Quick Align
Normal Align
Kopyalama Araçları
Çoğaltma Teknikleri ve araçları
Copy, Instance ve Reference çoğaltma arasındaki farklar?
Mirror Kopyalama Aracı
ARRAY Kopyalama Aracı
Uygulama: ARRAY kopyalama arcı ile döner merdiven
Spacing Tool Kopyalama Aracı
Uygulama: Spacing Tool Aracı ile Balkon
Clone and Align Tool
Layers (Katmanlar)

KISIM 2: MODELLEME

Bölüm 3: 3ds MAX MODELLEME

3ds Max’de modelleme nasıl yapılır?
Modelleme Modiflers Stack (Değişticiler Yığını Paneli)
Modifiers (Değiştiriciler)
Parametrik Değiştiriciler
Bend
Bend ve Limitler
Uygulama: Masa
İlk Test Render İşlemi
Taper
Twist
Noise
Uygulama: Deniz
Arka plan (Backround) rengini değiştirme
Arka plan (Backround) resim ekleme
Strech
Squeeze
Mesh Select
Mesh Select Kullanımı
Soft Selection (Yumuşak Seçim)
Mesh Select Uygulama: Baston
FFD (Free Form Deformations)
Uygulama: KANEPE
Push
Push ve Soft Selection
Ripple
Lattice
Uygulama: Lattice ile Sabit Pencere
Wave
Displace
Skew
Spherify
Xform
Affect Region
Shell
Mesh Smooth
Turbo Smooth
Uygulama: Elma
Neler Öğrendik?
Alıştırma

Bölüm 4: 3ds MAX ile 2 Boyutlu Çizim

3DS Max ile 2 Boyutlu Çizim Nasıl Yapılır?
2 Boyutlu Hazır Şekiller
2 Boyutlu Çizgiler İçin Ortak Menüler
Line (Çizgi) Nasıl Çizilir?
Lİne çizerken kullanabileceğimiz önemli klavye kısa yolları nedir?
2D Snop
Line ve Diğer Çizgiler İçin Rendering Menüsü
Edit Spline (2 Boyutlu Çizimler Üzerine Değişiklik)
Edit Spline Selection Menüsü
Nokta çeşitleri
Smooth ile Bezier nokta Arasındaki Fark?
Edit Spline Geometry Menüsü
Attach ile Çizgileri birbirine bağlama
Vertex (Noktalar) üzerine kullanabileceğimiz araçlar
Spline üzerine kullanabileceğimiz araçlar
3ds Max ve AutoCad
AutoCad çizimlerini 3ds Max’e aktarma (Import)
Neler Öğrendik

Bölüm 5: 2 Boyutlu Çizimleri 3 Boyutlu Objektife Çevirme

Extrude
Uygulama: Ev için Plan
Lathe
Bevel
Bevel Profile
Uygulama: Ev için Saçak ve Kartonpiyer
Sweep
Uygulama: Sweep ile Çerçeve
File Link Manager
File Lik Manager Diğer Ayarlar

Bölüm 6: COMPOUND OBJECTS

BOOLEAN
3 Boyutlu geometrileri birbirinden çıkarma işlemleri
Boolean nasıl uygulanır?
Boolean altındaki A ve B objeleri nasıl değiştirilir?
Extract
Display ve Urtade Menüsü
Uygulama: Ev Plan Üzerine Pencere ve Kapı Boşlukları
PROBOOLEAN
Yeni ProBoolean
ProBoolean ile Boolean Karşılaştırma?
ProBoolean ile gelen yenilikler
Uygulama: ProBoolean İle Çamaşır Makinası
Uygulama: ProBoolean ile Üçlü Priz
TERRAIN
Terrain ile Arazi Modelleme
Terrain ile İzohips Eğrileri
Terrainm Parametr

BÖLÜM 7: MİMARİ PROJELERDE KULLANABİLECEĞİMİZ PARAMETRİK HAZIR OBJELER-AEC EXTENDED

Wall (Duvar) Nasıl Çizilir?
Foliage (Ağaç, Bitkiler)
Railing(Korkuluk)
Uygulama: A.E.C Extended Railing ile Çit
Stairs (Merdivenler)
Uygulama: Merdivenler için parametre değişiklikleri
Windows (pencereler)
Uygulama: Pencereler için parametre değişiklikleri
Doors (Kapılar)
Uygulama: Kapılar için parametre değişikleri
Uygulama: Snap ile kapı ve pencere çizme
Link Aracı ve Wall, Doors, Windows

BÖLÜM 8: COMPOUND OBJECTS LOFT MODELLEME

Adım Adım Loft
Loft ile modellediğimiz obje üzerinde değişiklik nasıl yapabiliriz?
Loft ile daha rahat çalışın
Çizeceğiniz yeni bir kesiti eskisinin yerine getirme?
Loft obje üzerinde kullandığımız kesitlerin yerini değiştirme ve diğer değişiklikler
Uygulama: Loft ile tarihi kemer

BÖLÜM 9: EDIT POLY ile POLYGON MODELLEME

Polygon Modelleme
Selection Menüsü
Seçimi Ön İzleme (Preview Selection)
Detay Ekleme Edit Geometry Menüsü
Detay Ekleme Araçları
Edit Geometry Menüsündeki diğer araçlar
Edit Vertex menüsü ile noktalar üzerinde geometrik değişiklikler
Edit Edge menüsü ile segmentler üzerinde geometrik değişiklikler
Edit Border menüsü ile kenarlıklar üzerinde geometrik değişiklikler
Edit polygon menüsü ile yüzeyler üzerinde geometrik değişiklikler
Subdivision Surface Menüsü
Paint Deformation menüsü ile fırça darbeleri ile modelleme
Uygulama: Edit poly ile Komodin

KISIM 3: MALZEME EDİTÖR İLE KAPLAMA

Bölüm 10: MALZEME EDİTORÜ

Malzeme Editörüne Giriş
Standart Malzeme
Blinn Basic Parameters Menüsü
Hazırladığımız Malzemeyi objelerimize nasıl kaplarız?
Opacity değeri ile saydam malzeme
Shader Basic Parameters Menüsü
Extended Parameters Menüsü
Maps (Kaplamalar)
Bitmap Mapı
Dışarıdan alacağımız resimleri kaplama olarak kullanma
Material/Map Browser
Bitmap Resim üzerindeki ayarlar
Procedural Maps; (Parametrik Kaplamalar)
Bump Kanalı İle Kabartma
Dent İle Bump
Opacity Kanalı Kullanımı
Kanallar Üzerindeki kaplamaları kaldırma?
Material ID nedir?
Multi/Sub-Object Malzeme ile Kaplama
Uygulama: Polygon Yüzeylerin Material ID numaraları nasıl değiştirilir?
Uygulama: Pencere için Multi/Sub-object malzeme hazırlanması
Edit Mesh ve Editable Poly Objeleri Kaplama
UVW Map ile Kaplama Koordinatlarını düzenleme
Map Channel
Reclection (Yansıma)Kanalının Kullanımı
Gradient Malzeme Tipi
Uygulama: Arka Plana Resim Atama( Deniz ve Gökyüzü Kaplaması)
Gradient Malzeme Tipi
Noise
Reflectian Kanalı ve Prosedürel Kaplamalar
Flat Mirror
Uygulama: Flat Mirror ile AYNA
Flat Mirror Kaplaması ile dikkat etmeniz gereken ayrıntılar
Flat Mirror ile Cilalı ve Parlak Yüzey Kaplamaları
Raytrace Malzeme Tipi
Raytrace Yansıma, Kırılma, Saydamlık Parametreleri
Architectural Material
Bazı Hazır Şablonlardan (Templates)örnekler
Malzeme Silme ve Yeni Malzemeler için Slot Boşaltma
Kaldırılan Malzemeyi Editor Slotuna geri getirme
Material Library (Malzeme Kütüphanesi)
Malzeme KütüphanesindekiMalzemelerin Kullanılması
Malzeme Kütüphanesi Oluşturma
AEC Extended Objeler için Hazır Malzeme Şablonları Kütüphanesi
Uygulama: AEC TEMPLATES
REsource Collector (Kaynak Toplayıcı

KISIM 4: IŞIKLAR KAMERALAR

Bölüm 11: Standart Işıklar, Aydınlatma Ve Özel Efektler

Renderer Hesaplayıcısı Nedir?(Standart Lights ve Default Scanline Renderer
Neden Standart Lights ve Varsayılan Render Hesaplayıcısı
Standart Lights (Standart Işıklar ile Aydınlatma)
Işıklar sahneye nasıl eklenir ve eklerken dikkat etmeniz gerekenler
Spot Işıklar (Spot Lights)
Direct Işıklar (Direct Lights)
Omni Light
Işıkların Parametreleri
General Parameters Menüsü
Işıkların Gölge (Shadow) verme özelliğini aktif hale getirme
Intensity/color/Attenuation Menüsü
Spotlight Parameters Menüsü
Advanced Effects menüsü
Uygulama: Spotlight ışık ile Sinema Salonu ve Projektör
Atmospheres&Effects Hacimsel sis efekti (volme light)
Shadow Map Parameters (Gölge Ayarları)
Lens Effects
Uygulama: Lens Efekt ile Güneş
Uygulama: 3 Farklı Noktadan Aydınlatma Tekniği
Linht Lister (Işıkları Listeleme Aracı)
Uygulama: Direct Light İç Mekân Gün Işığı ve Hacimsel sis efekti
Skylight & Light Tracer
Skylight ile Direct Light Dış Mekân Aydınlatma
Resmi Hangi Formata Kaydetme
Çalışma Ekranında Gölge Ön İzleme (Viewport Shading and Shadows)
Işık Sistemleri (Systems)
Sunlight (GüneşIşığı) ile Aydınlatma
Uygulama: Sunlight ile Güneş Işığı
Daylight (Gün Işığı)
Photometrik Işıklar (Photemetrik Lights)
Photemetric Lights
Standart Işıklar ve Photemetrik Işıklar arasında farklar
Uygulama: Photemetrik Işıklar Ortam Değerleri
Photemetrik Işık Çeşitleri ve Parametrik
Linear Light(çizgisel ışık)
Uygulama: Linear Light ve Objeler Glow Efekti
Area Light (Bölgesel Işık)
Photometrik Işıkları Yoğunluğu, Rengi ve Ortam İçinde Yayılımı
IES Dosyaları Kullanımı
Tanımlanmış Hazır Photometrik Işıklar (Presets)

Bölüm 12: Mental Ray İle Malzeme, Işık ve Render

Işık Nedir?
Mental Ray Nedir?
Global Illimunation (GI) Nedir? Gerçek Dünya Işıkları ve 3ds Max Işıkları
Defal Scanline Renderer Kullanırken dikkat edilmesi gerekenler
Mental Ray aktif hale getirme?
Mental Ray Malzeme ve Yeni Arch ile Deisng Mi
Uygulama: Arc ile Desing Mi Malzeme Hazırlama
Uygulama: Displacement ile Halı
Mental Ray Işık
Mr Sun ve Mr Sky
Mr Sun ve Mr Sky Lagoritmic Exposure Control (3ds Max 9)
Mr Photographic Exporsure Control (3ds Max 2008)
Mental Ray Final Gather ile Render
Uygulama: Final Gather İle İç Mekan
Sampling ality
Final Render Ayarlar ve Resmi Hangi Formatda Kaydetme
Mental Rey Kamera Efekti Glare

Bölüm 13: Kameralar

Kameralar
Neden Kamera kullanmalıyız?
Target Kamera
Free Kamera
Uygulama: Kameralar arasında geçişler
Kamera Kontrol Araçları
Kamera Parametreleri Menüsü
Kamera Parametreleri
Field of Field (FOV) ve Lens Parametreleri
Environment range
Fog (Sis) efekti eklemek
Clipping Planes
Multi Pass Effect (Dept of Field)Kamera Efektleri

KISIM 5: ANİMASYON VE RENDER

Bölüm 14: ANİMASYON

Kamera Animasyonları
Timeline Zaman Çubuğu
Daha uzun Animasyon hazırlamak için süreyi nasıl artırabiliriz?
Keyframe (Anahtar Kare)taşıma?
Re-Scale Time
Payh Constraint, kamera’nın bir çizgiyi takip ederek hareket etmesi
Uygulama: kameranın bir yol takip ederek iç mekanda dolaştırılması

Bölüm 15: RENDER AYARLARI

Ouput Size (Render Büyüklüğü)
Render İşlemi ile aldığımız görüntüleri resim olarak kaydetme
Scene States
Batch Render
Print Size Wizard (Baskı Boyutu Ayarlama Sihirbazı)
Render Type/Render Çeşitleri
Wireframe Render
Uygulama: Hazırlanan Animasyonları Video Formatında Kaydetme

YORUMLARSize Yorumunuzu Yazın

Bu Ürünü Nasıl Buldunuz ?

Ad Soyad:
Mail Adresiniz :
Yorum :
Güvenlik Resmi :
Lütfen resimdeki 3 karakterli yazıyı kutuya sırasıyla yazınız
Güvenlik Resmi
YORUMLARA GÖZ ATIN
Ürüne ait yorum kaydı bulunamadı!
BENZER ÜRÜNLER
% 10
Solidworks Simülasyon Temelleri
ISBN: 978-975-024-738-5, Türkçe, 2020, 288 sayfa, (16x24 cm2), kitap kapağı
40.00 TL
36.00 TL+KDV
% 25
Grafik Tasarım Rehberi
ISBN: 978-605-211-844-3, 2019, 744 sayfa, (15x21 cm2), kitap kağıdı.
70.00 TL
52.50 TL+KDV
% 10
İç Mekân Tasarımının Temelleri
ISBN: 978-975-040-689-8, Türkçe, 2019, 208 sayfa, (20x23 cm2), kitap kağıdı.
67.00 TL
60.30 TL+KDV
% 10
Grafik Tasarımda Mükemmelik Kusurluluk Afişler
ISBN: 978-605-327-577-0, Türkçe, 2017, 110 sayfa, (16x24 cm2), 1. hamur kağıt.
23.50 TL
21.15 TL+KDV
% 15
Web Tasarımı ve Ön Yüz Web Teknolojileri
ISBN: 978-605-492-590-2, Türkçe, 2016, 384 sayfa, (16x24 cm2), 1. hamur kağıt.
40.00 TL
34.00 TL+KDV
% 10
Grafik Tasarımı Değiştiren 100 Fikir
ISBN: 978-975-040-720-4, Çeviri: Bengisu BAYRAK, Türkçe, 2016, 216 sayfa, (21x27 cm2), 1. hamur kağıt.
75.00 TL
67.50 TL+KDV
% 10
Grafik Tasarımda Format
ISBN: 978-975-040-724-6, Çeviri: Aydan SİRETLİ, Türkçe, 2016, 208 sayfa, (16x22 cm2), 1. hamur kağıt.
59.00 TL
53.10 TL+KDV
% 10
Mimarlığı Değiştiren 100 Fikir
ISBN: 978-975-040-700-0, Çeviri: Neslihan ŞIK, Türkçe, 2015, 216 sayfa, (21x27 cm2), kitap kağıdı.
75.00 TL
67.50 TL+KDV
% 15
İç Mekanda Sınır Öğeleri
ISBN: 978-605-994-254-6, Türkçe, 2015, 109 sayfa, (16x24 cm2), 1. hamur kağıt.
60.00 TL
51.00 TL+KDV
% 11
Visual Basic Ve Visual C# Örnekleriyle Windows Forms Platformunda Görsel Programlamaya Giriş
ISBN: 978-605-320-039-0, Türkçe, 2015, 600 sayfa, (16x23 cm2), 1. hamur kağıt.
38.00 TL
34.00 TL+KDV
% 10
Grafik Tasarımda Izgaralar
ISBN: 978-975-040-680-5, Çeviri: Nil ARKAN, Türkçe, 2014, 208 sayfa, (16x23 cm2), 1. hamur kağıt.
59.00 TL
53.10 TL+KDV
% 15
AUTO-CAD 2014-2015
ISBN: 978-975-511-613-6, Türkçe, 2014, 323 sayfa, (20x23 cm2), 1. hamur kağıt.
50.00 TL
42.50 TL+KDV
% 10
Grafik Tasarımda Tipografi
ISBN: 978-975-04-0657-7, Çeviri: Bengisu BAYRAK, Türkçe, 2014, 184 sayfa, (16x23 cm2), 1. hamur kağıt.
59.00 TL
53.10 TL+KDV
% 10
Çocuklar için 3D & Üç Boyutlu Tasarım
ISBN: 978-605-516-475-1, Türkçe, 2014, 114 sayfa, (20x24 cm2), kitap kağıdı.
34.00 TL
30.60 TL+KDV
% 15
3ds Max 2014 ile Görselleştirme
ISBN: 978-605-492-517-9, Türkçe, 2014, 905 sayfa, (19x23 cm2), 1. hamur kağıt.
85.00 TL
72.25 TL+KDV