0

Sepetinizde 0 ürün bulunmaktadır.

Toplam
   
 
 
 
 
     

KART-LAB DIJ2 - Dijital Elektronik Eğitim Kartı
KART-LAB DIJ2 - Dijital Elektronik Eğitim Kartı
KART-LAB DIJ2 - Dijital Elektronik Eğitim Kartı
  • Yazar:
  • Liste Fiyatı :
  • Ürün İndirim Oranı :% NAN
  • İndirimli Fiyatı :
    KAZANCINIZ :
  • Yayınevi :Altaş Yayıncılık
  • Stok Durumu :
Satışta
TDK Bilim stoklarında tükendi.

 

 

Kart Lab Dij 2 dijital elektronik deneylerini yapmanıza olanak sağlayan gelişmiş bir deney kartıdır. Kartın sol bölümüne 12 dijital giriş anahtarı yerleştirilmiştir. Anahtarların çıkışı hemen karşısındaki terminale ve LED’e bağlıdır. Anahtarlar 0 konumunda iken terminaline 0 volt uygulanır ve LED sönük durumdadır. İlgili anahtar 1 konumuna alındığında terminale +5V uygular ve karşısındaki LED yanar. Bu lojik gerilimleri terminal çıkışından bir jumper teli ile alarak dijital deneylerde giriş olarak kullanabilirsiniz.

Kart Lab Dij 2 kartı üzerinde yukarıda bahsedilen anahtarların dışında 4 adet daha (karşısında LED bulunmayan) anahtar yerleştirilmiştir. Bu anahtarlar daha önce bahsedilen 12 anahtarın yeterli olmadığı durumlarda kullanmanız içindir. Aralarındaki tek fark anahtar çıkışındaki gerilimin LED ile görülememesidir. Anahtarlar ON durumunda +5V Off konumunda ise 0 volttur.

Kartın en sağ bölümüne ise çıkış sinyallerini takip edebileceğiniz 20 adet LED yerleştirilmiştir. Bu Ledlerden 10 tanesi L aktif (yeşil) 10 tanesi H aktif (kırmızı)’tir. Kulanacağınız entegrenin çıkışlarının aktiflik durumuna göre yeşil yada kırmızı ledleri kullanabilirsiniz.

Birçok uygulamada kullanacağınız clock (saat) sinyali üretmek için, kartın alt bölümüne 2 adet buton yükselen kenar tetiklemesi için, 2 adet buton da düşen kenar tetiklemesi için kullnacağınız manuel tetikleme girişleri eklenmiştir. Bunları sayıcı ve kaymaklı kaydetici gibi uygulamalarda kullanabilirsiniz.

Kartın üst bölümünde ise iki adet 7 segment display takabileceğiniz soketler yer almaktadır. Kullanacağınız displayin türüne göre ortak anot yada ortak katot seçebilme olanağız vardır.
İki değişik türde dijital analog çevirici ve iki adet de trnsistör devre üzerinde kullanmanız için hazır durumdadır.

Kartın orta bölümünde kulanacağınız entegreleri yerleştireceğiniz soketler bulunur. Değişik türde 6 adet entegreyi aynı anda kullanabilme olanağınız vardır.

Kartın sağ alt bölümüne kare dalga osilatör yerleştirilmiştir. Sayıcı, zamanlayıcı, kaymalı kaydetici gibi ileri dijital elektronik deneylerinde kullanacağınız bu osilatörün frekans aralığı oldukça geniştir. 555 entegresi ile yapılan bu osilatörle çok hassas zamanlayıcı deneyleri yapılabilir.

 

 

 

YORUMLARSize Yorumunuzu Yazın

Bu Ürünü Nasıl Buldunuz ?

Ad Soyad:
Mail Adresiniz :
Yorum :
Güvenlik Resmi :
Lütfen resimdeki 3 karakterli yazıyı kutuya sırasıyla yazınız
Güvenlik Resmi
YORUMLARA GÖZ ATIN
Ürüne ait yorum kaydı bulunamadı!
BENZER ÜRÜNLER
% 10
CALLFIX Teknoloji Servisi - Telefonla Teknolojik Sorunlara Çözüm Desteği
10 Adet Destek Paketi, PC + MAC + GSM Uzaktan Erişim. Telefonla bilgisayar, tablet ve sayısal cihaz teknik destek hizmetleri; telefonla ve uzaktan bağlantı ile hem destek hem de yeni teknoloji eğitimi.
69.00 TL
52.63 TL+KDV