0

Sepetinizde 0 ürün bulunmaktadır.

Toplam
   
 
 
 
 
     

PLASTİK ENJEKSİYON KALIPÇILIĞI (2.BASKI)
PLASTİK ENJEKSİYON KALIPÇILIĞI (2.BASKI)
ISBN: 978-975-023-666-2, Türkçe, 2016, 168 sayfa, (16x24 cm2), 1. hamur kağıt.
Satışta
TDK Bilim stoklarında tükendi.

Gözden geçirilmiş 2. baskısını yapan bu kitapta plastik malzemeler, kalıp tasarımı için gerekli yolluk tasarımı, standart kalıp elemanları konusunu ele alınmış ve anlatılan konuların daha iyi anlaşılması için kalıp tasarım örneklerine de yer verilmiştir. Kitapta anlatılan kalıp tasarım örnekleri, tamamen sanayide üretimi yapılmış, enjeksiyon preslerinde denenmiş ve sağlıklı ürünler alınmış gerçek ve denenmiş kalıp tasarımlarıdır.

Kitap hazırlanırken, teorik bilgiler ile birlikte özel sektör deneyimleri de eklenerek enjeksiyon kalıpçılığı ile ilgili bilgiler daha doyurucu hale getirilmiştir. Günümüzde plastik malzemelerin kullanım alanları artmakla birlikte, kullanılan bu plastik malzemelerin şekillendirilmeleri için çeşitli yöntemler kullanılmaktadır.

Bu yöntemler içerisinde, en yaygın olanı ise “plastik enjeksiyon kalıpçılığı”dır.

Plastik enjeksiyon kalıpçılığı, diğer şekillendirme yöntemlerine göre daha rijit (dayanıklı, ürünün her bir tarafında aynı malzeme özelliklere sahip) ürünler elde etmemizi sağladığı için tercih edilmektedir. Kalıp tasarımı tamamen tasarımcının bakış açısı ile ilgilidir.

Ancak tasarımcının bakış açısı da konuya hakimiyeti ile doğru orantılıdır. Bu kitap; meslek yüksekokullarının, plastik enjeksiyon kalıpçılığı dersine uygun hazırlanmışsa da, gerek fakültelerin ilgili bölümlerindeki derslerde de kullanılabileceği gibi, bu konuda çalışan kişi ve kurumlara da hitap etmektedir.
 
YORUMLARSize Yorumunuzu Yazın

Bu Ürünü Nasıl Buldunuz ?

Ad Soyad:
Mail Adresiniz :
Yorum :
Güvenlik Resmi :
Lütfen resimdeki 3 karakterli yazıyı kutuya sırasıyla yazınız
Güvenlik Resmi
YORUMLARA GÖZ ATIN
Ürüne ait yorum kaydı bulunamadı!
BENZER ÜRÜNLER