0

Sepetinizde 0 ürün bulunmaktadır.

Toplam
   
 
 
 
 
     

Sular Bilgisi
Sular Bilgisi
ISBN: 97860-539505-47, Türkçe, 2008, 201 sayfa, (16x24 cm2), 1. hamur kağıt.
Satışta
Adet

Bu kaynak kitap, dünya üzerindeki tüm varlıkların anası, canlıların en önemli olmazsa olmazlarından olan su üzerine dizayn edilmiştir. Bilindiği üzere sular bilimi deniz, göl ve iç su olmak üzere üç kategoride incelenmektedir. Bu güne kadar her biri üzerine münferiden çeşitli kitaplar yazılmış ve üniversitelerin çeşitli fakültelerinde ders olarak okutulmuştur.

Son yılarda ziraat fakültelerinde su ürünleri bölümlerinin diğer bölümlerle birleştirilmesi sonucunda yukarıda belirtilen her konunun (deniz, göl, iç su) ayrı ders olarak işlenmesi imkânı ortadan kalkmış, bunların yerine sadece her birinden çeşitli bölümler özetleyen Sular Bilgisi adı altında bir ders konulmuştur. Ancak bu nitelikte derli toplu bir ders notu mevcut değildir. İçerisinde bulunulan durum itibariyle çalışma kaynak kitap ihtiyacını giderecektir.

Kitap iki bölümde; çevremizi çevreleyen unsurlar, suların özellikleri, su kirliliği, yer altı suları, potamoloji (akarsu bilimi), limnoloji (göller bilimi), oseonoloji (deniz bilimi), dünya ve ülkemizdeki başlıca sular başlıklarıyla incelenmektedir.
 
Türkiye İş Bankası - Maximum Kart
TAKSİT TUTAR TOPLAM TUTAR
2 3 4
11.48 TL 23 TL
7.65 TL 23 TL
5.74 TL 23 TL
YORUMLARSize Yorumunuzu Yazın

Bu Ürünü Nasıl Buldunuz ?

Ad Soyad:
Mail Adresiniz :
Yorum :
Güvenlik Resmi :
Lütfen resimdeki 3 karakterli yazıyı kutuya sırasıyla yazınız
Güvenlik Resmi
YORUMLARA GÖZ ATIN
Ürüne ait yorum kaydı bulunamadı!
BENZER ÜRÜNLER